יום רביעי, 30 בינואר 2013

גרר בן - נהיגה בימי החורף


גרר בן בימי החורף

מה לעשות אבל כולנו נאלצים לנהוג בחורף גם כשיורד מבול. על כן חשוב שנדע כיצד לנהוג בחורף וממה עלינו להימנע בכדי שלא נתקע עם הרכב ונאלץ להמתין לגרר שיבוא לחלץ אותנו.

1. כלל ראשון, במידה ואתם חושבים שאתם לא תצליחו להגיע עם הרכב ליעדכם אל תיקחו סיכון ותבדקו את זה כי סביר להניח שזה מה שיקרה.

2. סעו לאט במים, הישארו בהילוך נמוך ובטורים גבוהים. נסיעה בהילוך גבוה ובטורים נמוכים מסוכנת הן לחצייה והן למנוע. הנסיעה בטורים גבוהים מונעת את כניסת המים למנוע וכך שומרת מפני נזק למנוע הרכב, בנוסף מכיוון שאיננו יודעים מה מסתתר מתחת לשלולית המים יש לנסוע במהירות סבירה אך איטית בכדי שלא נדפוק את הרכב ונגרום לנזק שידרוש גרירה ותיקון במוסך. חציה בהילוך איטי ובטורים גבוהים תביא לשליטה טובה ברכב ותפחית נזקים.

3. בתנאי מזג אוויר קיצוניים, מומלץ לדחות את הנסיעה ככל האפשר ולחכות למזג אוויר טוב יותר אשר יאפשר נסיעה בטוחה וחלקה. במידה ואתם חייבים לנסוע עדיף להיעזר בתחבורה ציבורית. מזג אוויר סוער בארץ אינו נמשך זמן רב ועל כן עדיף לדחות נסיעות למזג אוויר טוב יותר.

4. במידה וכן החלטתם לנהוג ברכב חשוב כי תבדקו מספר דברים בסיסיים ברכב לפני שאתם יוצאים לנהוג במזג האוויר הסוער. בדקו כי יש אוויר בכל הגלגלים ארי לא תרצו להחליף גלגל באמצע הכביש כשיורד גשם ולא רואים אתכם טוב, בדקו כי פנסי הרכב עובדים כהלכה, הפעילו את המגבים וראו האם הם תקינים- גשם חזק יכול למנוע מכם אפשרות של נהיגה במידה והמגבים לא יתפקדו.

5. הפחיתו במהירות הנסיעה המותרת כאשר יורד גשם, נסיעה במהירות איטית יותר תאפשר לכם לתמרן יותר טוב בדרך ולהגיב ולמנוע גם טעויות של נהגים אחרים בדרך שאינם שומרים על כללים אילו.

לסיום במידה וכן נסעתם עם הרכב ונתקעתם אתם יכולים לפנות לבן שירותי גרירה שיבוא לחלץ אתכם במהרה. בינתיים, הישארו בתוך הרכב או צאו אל מקום מוגן ועטו על עצמכם אפוד זוהר. בשום פנים ואופן אל תעמדו בין הרכב לכביש.

זכור, התנהגות נכונה בכביש מצילה חיים!!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה